Czym jest platerowanie monet i medali?

Platerowanie jest najbardziej ekskluzywną metodą uszlachetnienia monet i medali. Monety poddane platerowaniu (pokrywaniu) metalami szlachetnymi zyskują na wartości i otrzymują unikalny wygląd. Projekty przygotowane przez naszych grafików są niepowtarzalne i dedykowane dla danego klienta. Możemy zaoferować Państwu platerowanie pełne w oparciu o metale szlachetne takie jak złoto, srebro, ruten, rod, czy pallad. Nasza linia galwaniczna stale się rozbudowuje a dział Badań i Rozwoju nieustannie dba o poszerzanie gamy naszych usług. W tej metodzie uszlachetniania łączymy najnowocześniejszą technologię z najwyższą precyzją pracy naszych doświadczonych pracowników, którzy często manualnie nanoszą poszczególne warstwy na uszlachetniany przedmiot. Niepowtarzalny efekt uzyskujemy łącząc technikę platerowania z kolorowaniem czy nakładaniem na numizmaty hologramu.

Przykłady platerowania

Malowanie + Ruten

Moneta została w pełni pokryta rutenem, następnie detal został pomalowany. To połączenie i przemyślany design potrafią stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Srebrzenie

Warstwa srebra o najwyższej próbie pozwala na zabezpieczenie monety, a w niektórych przypadkach potrafi być również ciekawym wariantem uszlachetnienia.

Różowe złoto

Różowe złoto to połączenie kilku metali szlachetnych w różnych proporcjach. Ten stop zyskuje na popularności z każdym rokiem zarówno w jubilerstwie jak i numizmatyce.

Złocenie

Najbardziej klasyczne uszlachetnienie galwaniczne to złocenie. Zabieg podnosi wartość zarówno estetyczną jak i materialną medalu lub monety.

Rutenowanie

Zainteresowanie rutenowanymi monetami stale rośnie. Ten szlachetny medal wspaniale podkreśla lustro monety czyniąc jej wygląd jeszcze bardziej szlachetnym.