Czym jest "Malowanie" monet i medali?

Jest to jedna z popularniejszych metod uszlachetniania. Nasza technologia pozwala na kompleksową obsługę Klienta – od etapu projektowania i wizualizacji, przez proces produkcji, aż do momentu pakowania i wysyłki. W początkowej fazie otrzymane od Klienta nieobrobione egzemplarze poddajemy skanowaniu i czyszczeniu. Następnie przygotowujemy wizualizację do oceny Klienta. Kolejnym krokiem jest proces nanoszenia kolorów. Nasze urządzenia z mistrzowską precyzją i odwzorowaniem przenoszą obraz z monitora na uszlachetniany przedmiot. Dla utrwalenia naszej pracy całość jest zabezbieczana specjalną powłoką ochronną, która zapewni trwałość kolorów.

"Malowanie" można połączyć z platerowaniem, oksydowaniem bądź nakładaniem hologramu, a efekt końcowy potrafi zaskoczyć nawet koneserów.

Przykłady malowania

Złoto + Kolorowanie

Popularne połączenie złocenia monety wraz z malowaniem. Nawet zamalowanie niewielkiego detalu pozwala tchnąć w design zupełnie nowy charakter.

Oksydowanie + Malowanie

Wariant oksydy w połączeniu z kolorowaniem. Użycie techniki kolorowania pozwala zrealizować każdy motyw graficzny, jaki tylko stworzymy.

Malowanie + Ruten

Moneta została w pełni pokryta rutenem, następnie detal został pomalowany. To połączenie i przemyślany design potrafią stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Tampondruk

Kolorowanie medalu z wykorzystaniem klasycznej techniki tampondruku. Jest to najbardziej popularna technika uszlachetniana.